Lněný olej z jihočeské vesničky 250 ml

10808
Neohodnoceno

Tento úžasný olej příjemné oříškové chuti a vůně lisovaný za studena (do 40°C) ze semínek Lnu Libra, který vypěstoval co nejšetrnějším způsobem jihočeský zemědělec, je nejbohatším zdrojem Omega 3 nenasycených mastných kyselin vůbec. Obsahuje jich dokonce 2 x více než rybí olej. Lněný olej má řadu léčivých účinků na naše zdraví a proto by měl být součástí našeho pravidelného jídelníčku.


  • 129,57 Kč bez DPH
  • Můžete ho mít zítra doma!
149 Kč
Kategorie: Oleje, octy
 

Použití:

Lněný olej má nízký kouřový bod 107°C (začíná se z něj kouřit a začínají se tvořit toxické výpary aškodlivé volné radikály), lze jej tedy používat ve studené kuchyni. Jeho příjmená chuť nám však dává mnoho příležitostí k využití tohoto zázračného oleje např. v ovocných i zeleninových salátech (s přítomností bílkovin) a polévkách, můžete jej vmíchat do jogurtu, tvarohu či do rýže, použít při přípravě dezertů a pomazánek, či pokapat na závěr na hotové jídlo. Lněný olej lze také použít při přípravě mléčných koktejlů.

Pokud chcete olej používat jako doplněk stravy, je vhodné dávkování 1 – 3 x denně čajová lžička na lačno. Postupně můžete dávku zvyšovat až na 1 – 3 polévkové lžíce před jídlem.

Lněný olej je však pro rozpustnost v tuku třeba navázat na bílkovinu, např. tvaroh , jogurt, kefír.

Potírání pokožky, v těhotenství potírání bříška, vlasové zábaly
Masáže

Složení a účinky:

Uvádět léčivé účinky u přírodních produktů, které nebyli patentovány, zakazuje Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU)  č. 1169/2011.

Dočíst se to však můžete např. na těchto stránkách:
https://seminka.webnode.cz/lneny-olej/
https://www.celostnimedicina.cz/lneny-olej.htm

Skladování:

Lněný olej velmi rychle žlukne, je tedy důležité jej skladovat v chladu a temnu maximálně po dobu 3 měs. a po otevření jej skladovat pouze v ledničce a vypotřebovat během několika týdnů.