Rýže basmati 500g BIO

793
Neohodnoceno

Krásná dlouhá zrnka s jemnou oříškovou vůní, která jsou po uvaření nadýchaná a nelepí se, to je jedině rýže basmati. Jedná se o rýži v biokvalitě z podhůří Himálají. Basmati je také přirozeně bezlepková.


  • 60 Kč bez DPH
  • Můžete ho mít zítra doma!
69 Kč
Kategorie: Rýže, luštěniny, těstoviny
 

Název této rýže „basmati“ hindsky doslovně znamená „královna vůní“. Basmati rýže totiž svou vůní připomíná oříšek. V podhůří Himálají byla rýže domestikována již 8500 let před naším letopočtem a v Evropě o ní najdeme zmínky již v antice. Basmati poznáte nejen podle oříškové vůně, ale i podle výrazně dlouhého zrna. Rýže má velmi delikátní chuť a při správné přípravě nelepí. Tuto vlastnost získává díky dlouhé době skladování, ideálně rýže po sklizni v suchu a temnu vysychá až dva roky. Jako rostlina plodí pouze jednou za rok a je zavlažována vodou z ledovcových řek. Rýže basmati může obsahovat stopy lepku. Skladujte při teplotě do 25°C a relativní vlhkosti vzduchu do 70 %.

Výživové údaje na 100g:

Energetická hodnota: 1498 kJ

Tuky: 0,4g

Z toho nasycené mastné kyseliny: 0,14g

Sacharidy: 79,2g

Bílkoviny: 6,5g

Sůl: 0,01g

Ekologické centrum Country life sídlí v Nenačovicích u Berouna. Toto centrum funguje od roku 2003. Jeho součástí je sídlo firmy, vzorková prodejna, biopekárna, ekofarma a balírna. Biopotraviny jsou pěstovány s ohledem k přírodě a lidskému zdraví. Společnost Country life je největším dovozcem, obchodníkem s bioprodukty a jedním z největších obchodníků s produkty zdravé výživy v České republice. Nabízejí více než 2 500 výrobků, z toho 1 500 položek v biokvalitě. Neváhejte a podívejte se na jejich stránky www.countrylife.cz .