Mák modrý BIO 250 g

10226
Neohodnoceno
Efekt lupa
  • 1 z 3

Semínka máku v biokvalitě. Mák má široké využití při pečení.


  • 83,48 Kč bez DPH
  • Můžete ho mít zítra doma!
96 Kč
Kategorie: Pečení a přísady na vaření
 

Mák setý se pěstuje už tisíce let. Je tradiční součástí české kuchyně. Česká republika navíc patří mezi jeho největší vývozce.

Semínka máku je můžete využít různě. Dají se namáčet, což trvá přibližně osm hodin. Také je můžete pražit, dosáhnete tak u nich intenzivnější vůně. Dokonce z nich lze vyrobit chutné mléko nebo máslo.

Máslo: Mák nelze zcela rozmixovat, takže máslo nebude úplně hladké. Při jeho výrobě přidejte vždy dvě lžíce jiného tuku na 100 g máku.

Mléko: 100 g semínek namočte přes noc, ráno vodu slijte, přidejte 900 ml čerstvé vody a rozmixujte, nakonec přeceďte a máte mléko, které v lednici vydrží 3 dny čerstvé, uberte vodu a můžete mít i smetanu

Posyp: semínky můžete posypat vlastně vše, v čem vám budou chutnat, od sladké kaše až po zeleninový salát

Pečení: domácí pečivo posypejte semínky nebo je zapracujte do těsta

Pomazánka: semínka přidejte k luštěninám, vařené zelenině, houbám nebo tofu a rozmixujte do pomazánky.

Ekologické centrum Country life sídlí v Nenačovicích u Berouna. Toto centrum funguje od roku 2003. Jeho součástí je sídlo firmy, vzorková prodejna, biopekárna, ekofarma a balírna. Biopotraviny jsou pěstovány s ohledem k přírodě a lidskému zdraví. Společnost Country life je největším dovozcem, obchodníkem s bioprodukty a jedním z největších obchodníků s produkty zdravé výživy v České republice. Nabízejí více než 2 500 výrobků, z toho 1 500 položek v biokvalitě. Neváhejte a podívejte se na jejich stránky www.countrylife.cz .