Datle sušené bez pecek 250g

9851
Neohodnoceno
Efekt lupa
  • 1 z 2

Datle jsou jednou z nejstarších a současně také nejzdravějších potravin vůbec.  Datle jsou super na rychlé doplnění energie nebo jako lehká svačinka, mňamky pro dětí i dospělé.


  • 36,52 Kč bez DPH
  • Můžete ho mít zítra doma!
42 Kč
Kategorie: Zdravá výživa
 

Podle vašeho rozpoložení a doby, kdy datle jíte, budou působit buď jako spolehlivý pomocník na spánek, anebo naopak životabudič. Obsahují totiž velké množství aminokyselin tryptofanu,  které podporují produkci serotonimu a tím zajišťují dlouhý a zdravý spánek. Současně ale také obsahují plno zdravých sacharidů a všech vitamínu, kromě vitamínu E. Obrovskou výhodou datlí pro vaše zdraví je, že nejsou kyselinotvorné. Fyzickou i duševní kondici podporuje velmi vzácná, a v datlích hojně obsažená, kyselina pantoténová B5, která v kombinaci s vitamíny a nerafinovanými cukry doslova nabije vaše tělo. Datle jsou rovněž bohatým zdrojem draslíku, chlóru a vitamínů skupiny B – moderní vědou jsou proto považovány za jeden z nejzdravějších energetických zdrojů pro lidský organismus. Někteří lékaři hovoří doslova o koncentrovaném vitamínovém pokladu.

Výživové údaje na 100 g
Energetická hodnota 1 181 kJ / 282 kcal
Tuky: 0,4 g  z toho nasycené mastné kyseliny: 0,1 g
Sacharidy: 75,3 g z toho cukry: 64,0 g
Vláknina: 8,0 g
Bílkoviny: 2,5 g
Sůl: 0,05 g

Skladujte při teplotě do 20°C.

Ekologické centrum Country life sídlí v Nenačovicích u Berouna. Toto centrum funguje od roku 2003. Jeho součástí je sídlo firmy, vzorková prodejna, biopekárna, ekofarma a balírna. Biopotraviny jsou pěstovány s ohledem k přírodě a lidskému zdraví. Společnost Country life je největším dovozcem, obchodníkem s bioprodukty a jedním z největších obchodníků s produkty zdravé výživy v České republice. Nabízejí více než 2 500 výrobků, z toho 1 500 položek v biokvalitě. Neváhejte a podívejte se na jejich stránky www.countrylife.cz .